HoneyPower looduslikud energiageelid ja batoonid 

 

 

HoneyPower’i on Eesti esimene 100% looduslik energiageel

 

  • koosneb eestimaisest toorainest ning sisaldab vähemalt 50% mett
  • ei sisalda säilitusaineid
  • annab energiat kõige loomulikumal moel

Honeypower sobib nii tippsportlastele, tugevatele harrastajatele, kuid seda võivad julgelt võtta ka need, kes täna ennast  „geeli vääriliseks“ ei ole pidanud.

Honeypoweri geeli võib tarvitada ka väljapool sportimist, kiire energia saamiseks.

Looduslik energiageel HoneyPower 2020

 

HoneyPoweri koostisosadest:

Sooritusvõime parandamiseks tarbivad paljud sportlased enne võistlust/treeningut ja võistluse/treeningu ajal süsivesikuid. Tähtis on ka tarbitavate süsivesikute „kuju“ – tahke/vedel. Tahkel kujul süsivesikud võivad põhjustada raskusi seedesüsteemile ning nende imendumine võtab kauem aega. Parim viis soorituse ajal lisaenergiat saada, on tarbida geele ja spordijooki.

Madala ja keskmise glükeemilise indeksiga süsivesikud (mesi, fruktoos, tärklis), hoiavad glükoosi ja insuliini sisalduse veres madalamal tasmel, kui kõrge glükeemilise indeksiga süsivesikud (sukroos, dekstroos, maltodekstriin). Seetõttu on soovitatav tarbida enne treeningut/võistlust ning treeningu/võistluse ajal madala ja keskmise glükeemilise indeksiga süsivesikuid, et toimuks glükoosi järkjärguline vabanemine veres – need süsivesikud põlevad aeglasemalt ja hoiavad insuliinitaseme madalal. Nii väldid rasvu talletavate hormoonide kõrget taset ja soodustad rasvade kulutamist treeningu ajal. Lisaks hoiavad nad veresuhru stabiilsena ning sedasi suudad treenida kauem ja suurema koormusega, mis veelgi suurendab rasvade ja kalorite põlemist. Kui insuliinitase tõuseb, võib veresuhkur langeda ning tagajärjeks on nõrkustunne. mida ühtlasem püsib veresuhkru tase, seda kauem suudab organism töötada.

Honeypoweri energiat andvaks koostisosaks on eestimaine mesi. Mesi on inimesele hästi omastatav toitaine ning sobib suurepäraselt energiaallikana ka sportides. Nagu eelpool mainitud, kuulub mesi madala ja keskmise glükeemilise indeksiga süsivesikute hulka. Memphise ülikoolis USAs, tehtud uuringud on näidanud, et mee tarvitamine soorituse ajal, töötab sama hästi kui parimad energiageelid.

Honeypoweri eesmärgiks on toota maheda maitsega energiageele, millele ei pea ilmtingimata vett peale jooma. Astelpaju marjad ja kõrvits annavad geelile mõnusa maitse ning sisaldavad organismile vajalikke vitamiine ja mikroelemente.

Referentsid

* Kreider, R. Rasmussen,C. Lancaster, S. Kerksick, C. & Greenwood, M (2002) Honey: An Alternative Sports Gel, in Strength & Conditioning Journal, 24 (1)pp.50-51.

* Kreider, R. Rasmussen,C. Lancaster, S. Kerksick, C. & Greenwood, M University of Memphis: Honey – The Natural Sports Gel